Návody pro studentyUživatelské rozhraní  - „student“  - Návod pro registraci a plnění úkolů

 1. Jděte na http://www.hyperspace.cz/. V pravém horním rohu obrazovky klikněte na ikonu postavičky a vyberte možnost "Registrovat".

 2. Vyplňte požadované údaje. U Identifikátoru skupiny vyplňte kód, který vám zadá vyučující. Pokud jste k tomu nebyli vybídnuti, může pole zůstat volné. 3. Po odeslání formuláře by Vám měly přijít přístupové údaje na zadaný mail (zkontrolujte si raději i nevyžádanou poštu).

 4. Z mailu se vraťte na hlavní stránku Hyperspace.cz, klikněte opět na ikonu postavičky a vyberte možnost "Přihlásit". Přihlásíte se pomocí uživatelského jméno (Vašeho mailu) a zaslaného hesla. Pokud chcete, tak heslo si můžete následně změnit.


 5. Po přihlášení už můžete Hyperspace procházet s možností ukládat odpovědi na úkoly obsažené ve webcastech. Je také možné, že vás vyučující vyzve, abyste pracovali s konkrétním videem nebo úlohou a sdíleli s ním svoje odpovědi na otázky a úkoly v nich obsažené.
  Ilustrujme na příkladu, že Vás vyučující vyzve, abyste pracovali s úlohou „Jak se vyznat v argumentaci.  V hlavním menu klikněte na   "Úlohy" a na nově otevřené stránce rolujte, až najedete na položku "Jak se vyznat v argumentaci".


 1. Po rozkliknutí se dozvíte stručně o čem úloha bude a máte možnost spustit webcast" (ikona Play).


 2. Prostudujte si materiály umístěné ve webcastu (dejte pozor, abyste začali od prvního snímku – můžete použít menu Obsah s modrými rozklikávacími odkazy na dílčí části webcastu). Projděte si příklad z matematiky i z přírodopisu.


 1. Jestliže je na stránce uveden Úkol, tak na něj, prosím, odpovězte. Nezapomeňte svou odpověď potvrdit tlačítkem Odeslat.


 2. Když vyplníte jednotlivé položky, tak se vraťte na hlavní obrazovku, kde se vám po přihlášení změnila nabídka podmenu na následující verzi a klikněte na odkaz „Vaše kurzy“. 1. Zobrazí se seznam navštívených kurzů. U příslušného kurzu zadejte sdílecí kód, který vám zaslal vyučující. Vložení kódu provede tak, že kliknete do buňky ve sloupci „Sdíleno s“ a objeví se pole pro vložení kódu.

  Následně stačí pole vyplnit a kliknout mimo pole, nebo stisknout klávesu Enter. Kód se uloží a poskytovatel sdíleného kódu bude mít přístup k odpovědím, které jste uvedli.

 

 1. Pod tlačítkem Akce máte možnost přestat sdílet svoje odpovědi. Pokud u vybraného webcastu zašrtnete čtvereček úplně vpravo a následně v Akce zvolíte odpojit, odpojí se sdílecí kód a vaše data už dále nejsou sdílena.